Selefi-Vahhabiliğin Ferisi-Masonik Kökleri

Alim Jean-Michel Vernochet’in icat ettiği terimiyle Selefilik ve Vahhabiliğin bir sentezi olarak tanımlanabilecek olan Selefi-Vahhabilik, dünyadaki tüm güvenlik tehditlerinin merkezinde yer almaktadır.

Ne yazık ki, birkaç üst düzey subaylar ve dünya çapındaki bir çok kanaat önderleri için bu sapma, İslam’ın tek tezahürü olarak görülüyor ve Amerikan neo-muhafazakar aşırı sağı ve onun Faşist Enternasyonal’in uşakları tarafından tasarladığı gibi kamuoyuna böyle sunulması riski taşınıyor.

Bu dehşetin Yahudi ( Ferisi ) ve Masonik köklerinin yaygın olarak ifşa edilmesi bu nedenle milletler arasında dostane bir anlayışın yeniden kurulması için çok önemlidir.

Nitekim Türk doçent Mustafa Turan, 1989’da Muhammed ibn Abdul Wahhab’ın Sabetaycı (kripto-Yahudi Müslüman) kökenlerini “The dönme jews” kitabında ifşa ederek , Basralı bir Yahudi olan Tjen Shulman’ın soyundan gelmiştir. İbrahim Al Shammari, “ The Wahhabi Movement: The Truth and Roots ” kitabında bize Suudi Arabistan’ın ilk kralı Abdülaziz İbn Suud’un yine Basralı bir Yahudi tüccar olan Mordechai ben Ibrahim ben Moishe’nin soyundan geldiğini anlatıyor. 2002 Irak istihbarat raporu bunu doğruluyor.

Bunu mümkün olduğu kadar çok insana duyurmaya çalışan ve hayatını kaybeden Muhammed Sakher ve diğer birkaç aktivist için bir saygı duruşu gerekir.

Selefiliğe gelince, onun şeceresinin izini, aslen İran’dan gelen ve büyük ihtimalle İsmaili okuluna sahip Şii, ancak doktrinlerini Sünni Müslüman dünyasına daha iyi sunmak için Afgan kökenlerini sergileyen Jamal ud Din al Afghani’ye kadar takip edebiliriz.

Düzenli olarak « isyan » ve « cadılık » için vaaz verdiği yerlerden kovuldu. Bazen Müslüman reformist bir figür olarak sunulan, aslında Mısır Masonluğunun Büyük Üstadı, Luksor’un hermetik kardeşliğinin başı ve onunla kişisel olarak tanışan Helena Blavatsky’nin « yükselmiş ustası » idi.

Tapınağın Doğu Düzeni (OTO) ve sapkınlığı hala uluyan Satanist Aleister Crowley üzerinde derin bir etkisi vardı. Fikirleri Nahda’yı (uyanış veya Arap aydınlanması) ve Müslüman dünyasında, özellikle Osmanlı İmparatorluğu’nda milliyetçiliklerin yükselişini güçlü bir şekilde etkiledi.

Müridi Muhammed Abduh, Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra bağımsızlığını koruyan tek devlet olddevletinin dışına sızmasından sorumluydu. Bu « başarı »nın arkasında İngiliz yardımını bilmemesi pek mümkün değildi.

“Afganizm”in halefi Rachid Ridha’ya geçti, öğrencilerinden biri “Müslüman kardeşler” (Arapça ihwan al muslimum) mezhebinin kurucusu Hassan Al Banna’nın babası olacaktı.

Bir adalet motoru olmak isteyerek, İngilizlere yakın Mısır kralını tahttan indirmek istediler ve « Genç Mısır » locasının masonlarından Cemal Abdül Nasır’ın başına geldiği özgür Mısırlı subayların hareketinde etkili oldular.

Yine de anlaşmazlıklar ortaya çıktı ve kardeşlik bastırıldı. 1960’larda, Masonluk üyeliğini açıkça sergileyen Seyyid Kutub tarafından yeniden kodlandı . Bu matristen, Selefilik üzerinde önemli bir etkisi olan « teolog » Al Albani doğdu.

Açıkça ateist olan Sovyet kampına karşı Atlantik kampını seçen Hassan Al Banna’nın damadı ve Tarık Ramazan’ın babası Saïd Ramazan liderliğindeki kardeşler birliği, CIA ile ittifak kurdu .

Amerikalı araştırmacı gazeteci Robert Dreyfuss’un Ferisiler (Yahudi mezhebi) gibi yüzeysel bir dindarlık sergileyen ikiyüzlüler olarak nitelendirdiği, İran Müslüman Kardeşler’in ikiyüzlülüğünü ifşa ettiği « Hostage to Khomeiny » adlı kitabında pek çok örnek verilmektedir.

En büyük trajedi, kardeşlerin İslam dünyasındaki çeşitli rejimlerle birleşmesi ve NATO emirleri altında Suudi Vahhabiliğinin ihraç edilmesiydi .

Halihazırda, NATO ülkelerinde yaşayan Müslüman topluluklar (Batılı demeyelim artık) sahte suikastlarıyla gerilim stratejisinine kurban oldular.


Bu konuda Daniele Ganser’in NATO teknikleri üzerine yazdığı « NATO’nun Gizli Orduları ». Okumanızı tavsiye ederiz.


Ukrayna’daki mevcut savaş, bizi covidistlerden ve selefilerden uzaklaştırmak için derin bir devlet oyalaması olabilir.

Özler ATALAY YÜKSELOĞLU – Selefi şiddetinin bağımsız gazeteci kurbanı.

Un avis sur « Selefi-Vahhabiliğin Ferisi-Masonik Kökleri »

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

%d blogueurs aiment cette page :